Strona główna | Aktualności | Terminal Naftowy w Gdańsku doceniony…

Aktualności

11 sie

Terminal Naftowy w Gdańsku doceniony w konkursie Budowa Roku 2016

27 czerwca 2017 roku odbyło się wręczenie nagród XXVII edycja konkursu Budowa Roku, organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

 

Miło nam jest poinformować, że nagrodę I stopnia zdobył Terminal Naftowy w Gdańsku - obiekt zaprojektowany przez BSiPG GAZOPROJEKT S.A.

 

Głowni projektanci terminala:

 

- mgr inż. Robert Swarbuła - kierownik projektu

- mgr inż. Piotr Koszela - konstrukcja

- mgr inż. Leszek Kantczak - technologia

- mgr inż. arch. Grażyna Radzik - architektura

 

Budowę do konkursu zgłosił generalny realizator inwestycji - konsorcjum firm w składzie:         IDS-BUD S.A., Warszawa – lider VAHOSTAV – SK, a.s., Bratysława i VAHOSTAW – PL Sp. z o.o., Warszawa, PSJ HYDROTRANZIT a.s., Bratysława, Korporacja ALTISb HOLDING, Kijów (partnerzy).

 

Nagrody i wyróżnienia otrzymały jedynie obiekty charakteryzujące się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonawstwa robót, dobrą organizacją procesu budowlanego, wysokim poziomem zapewnienia bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Terminal Naftowy w Gdańsku jest to w pełni funkcjonalny hub morski, który służy do magazynowania i dystrybucji ropy naftowej, jako skład podatkowy oraz wolny obszar celny. Został on włączony w system trzech rurociągów DN1200 w relacji Naftoport – baza PERN-u      w Górkach Zachodnich.